NACE-BEL 2008 · 01191

Teelt van bloemen

Bekijk bedrijven die in CompanyGids gekoppeld zijn aan code 01191 uit de editie 2008. Deze activiteit valt onder Landbouw, bosbouw en visserij.

Zoek een andere code of activiteit

Zoekresultaten

233 bedrijven gevonden

De activiteit achter de code

Over NACEBEL-code 01191

Teelt van bloemen binnen deze selectie

Binnen deze NACEBEL-code draait het om de productie van bloemen en aanverwante plantenteelt in een kweekomgeving. De bronnen tonen activiteiten die vertrekken van serres en teeltoppervlakken waar bloemen, planten en jonge aanplant worden opgekweekt. Daarbij gaat het niet alleen om losse bloemteelt, maar ook om een bredere plantenproductie waarin zaden, semis en verschillende sier- en tuinplanten samen voorkomen.

Kweek in serres en op grotere oppervlakten

De beschikbare informatie wijst op een combinatie van serreteelt en productie op een terrein van meer dan één hectare, tot zelfs meerdere hectaren binnen hetzelfde type activiteit. Dat toont hoe bloemteelt in deze context vaak ruim opgezet is: met ruimte voor serres, opkweek en gespreide productie doorheen het jaar. In één geval groeide een familiebedrijf van een beperkte start uit tot een oppervlakte van acht hectare, wat illustreert dat de activiteit zich ontwikkelde van kleinschalige teelt naar een ruimer teeltsysteem.

De teelt zelf lijkt niet beperkt tot één soort product. Er worden bloemen genoemd, maar ook planten, semis en zaden. Dat betekent dat de activiteit in deze code kan gaan over het opkweken van jonge planten, het vermeerderen van teeltmateriaal en het produceren van bloemrijke aanplant voor verdere verkoop of gebruik in tuin- en siercontext.

Van bloemen tot planten en semis

Een belangrijk onderdeel van deze selectie is de variatie in het aanbod. Naast bloemen worden ook jaarlijkse planten, orangerieplanten en verschillende semis vermeld. Zulke productie vraagt een aanpak waarbij soorten apart worden opgekweekt en in verschillende stadia beschikbaar zijn. De bronnen tonen dus een activiteit die verder gaat dan enkel de bloeiende eindplant: ook de basis van de plantproductie, zoals zaad en jonge planten, maakt deel uit van het werkterrein.

In de aangeleverde teksten komt eveneens een kwekerij voor die zich ontwikkelde uit een groentekwekerij naar een bloemen- en plantenkwekerij. Dat wijst op een overgang naar sier- en plantenteelt, met bloemen als een duidelijk onderdeel van het assortiment. Binnen deze code kan dat betekenen dat de onderneming naast bloemen ook bredere kwekerijactiviteiten uitvoert, zolang die binnen de officiële activiteit van bloementeelt en eraan verwante plantenteelt vallen.

Toepassingen voor tuin, serre en sieraanplant

De bronnen laten zien dat de productie aansluit op toepassingen in tuin en sierteelt. Er wordt gesproken over semis, planten, bloemen, jaarlijkse planten, orangerieplanten en zelfs tuinproducten zoals potgrond. Ook een tuiniergerelateerde dienst komt voor, namelijk tuinaanleg. Daarmee ontstaat een beeld van bloemteelt die ingebed is in een bredere keten van opkweek, verkoop en gebruik in tuinomgevingen.

Voor deze code is het relevant dat de geproduceerde planten en bloemen een functionele rol hebben in particuliere tuinen, kweekomgevingen en sierbeplanting. De bronnen vermelden geen landbouwproductie voor voedsel, maar wel een duidelijke focus op plantmateriaal en bloementeelt. De activiteiten bevinden zich dus in het domein van sier- en tuinplanten, met serreteelt als belangrijke drager van de productie.

Familiale opbouw en doorgroei van de teelt

Eén bron beschrijft een bedrijf dat door verschillende generaties werd voortgezet en uitgebreid. Zonder daar bijkomende feiten aan toe te voegen, toont dit vooral dat bloem- en plantenteelt vaak een opgebouwde activiteit is waarin kennis, infrastructuur en teeltoppervlakte stap voor stap worden uitgebouwd. De evolutie van één naar acht hectare past bij een productie die meer ruimte krijgt voor serres, variatie in planten en een grotere schaal van opkweek.

Samengevat omvat deze NACEBEL-selectie de teelt van bloemen in serres en op ruime teeltterreinen, aangevuld met planten, semis, zaden en verwante kwekerijproducten. In de bronnen komen ook tuinproducten en diensten zoals tuinaanleg voor, maar steeds in samenhang met de kernactiviteit van productie en opkweek van bloemen en planten.

De gebruikte editie

Deze bedrijfskoppelingen volgen NACE-BEL 2008. De indeling van 2025 is een andere editie en wordt niet automatisch uit deze gegevens afgeleid. Voor uitleg over de classificatie kunt u de NACE-BEL 2008-referentie van Statbel raadplegen.

Verwante codes

Andere codes zoeken of bladeren per categorie, provincie of gemeente.