NACE-BEL 2008 · 106
Vervaardiging van maalderijproducten, zetmeel en zetmeelproducten
Bekijk bedrijven die in CompanyGids gekoppeld zijn aan code 106 uit de editie 2008. Deze activiteit valt onder Industrie.
Zoek een andere code of activiteitNog geen bedrijven gekoppeld
Lees hieronder over deze activiteit of bekijk de verwante NACEBEL-codes.
Andere activiteiten bekijkenUitleg van CompanyGids
Over NACEBEL-code 106
NACE-BEL 2008-code 106 gaat over de vervaardiging van maalderijproducten, zetmeel en zetmeelproducten. Het is een activiteit uit de voedingsindustrie: grondstoffen zoals granen of zetmeelhoudende producten worden bewerkt tot tussenproducten of basisgrondstoffen voor verdere verwerking.
Wat valt onder maalderijproducten?
Bij maalderijproducten draait het om het malen, breken, schillen, zeven en sorteren van granen. Denk aan de omzetting van tarwe, maïs, rogge of andere granen in bloem, griesmeel, meel of grutten. Dat zijn geen eindproducten in de zin van een kant-en-klare maaltijd, maar basisproducten die later gebruikt worden in brood, pasta, gebak, ontbijtproducten of andere voedingswaren.
- Voorbeelden: tarwebloem voor bakkerijproducten, maïsgries voor polenta-achtige bereidingen, of meel dat later in deeg en beslag wordt verwerkt.
Wat betekent vervaardiging van zetmeel en zetmeelproducten?
Zetmeel wordt uit zetmeelhoudende grondstoffen gehaald en verder verwerkt tot producten met een bindende, verdikkende of technische functie. In de praktijk gaat het vaak om aardappel-, maïs- of tarwezetmeel en om afgeleide producten die in voeding of bij verdere industriële verwerking worden gebruikt. Het gaat dus om ingrediënten en tussenproducten, niet om een maaltijd op zich.
- Voorbeelden: zetmeel als bindmiddel in soep of saus, verdikte vullingen voor gebak, of zetmeelproducten die later worden gebruikt om een stabiele textuur te geven aan voeding.
Hoe herken je deze activiteit in de praktijk?
Deze code gaat over bewerking en omzetting van landbouwgrondstoffen tot industriële voedingsingrediënten. Het proces is doorgaans gericht op consistentie, houdbaarheid, maalgradatie of technische eigenschappen van het product. De activiteit is dus vooral interessant wanneer de kern van het werk bestaat uit het verwerken van granen of zetmeelhoudende grondstoffen tot verkoopbare basisproducten voor verdere verwerking.
In eenvoudige termen: waar een bedrijf granen maalt tot bloem of zetmeel wint en omzet in een bruikbaar ingrediënt, past dat inhoudelijk bij deze code. De nadruk ligt op het vervaardigen van halffabricaten binnen de voedingsindustrie, niet op de bereiding van kant-en-klare consumptiegoederen.
De gebruikte editie
Deze bedrijfskoppelingen volgen NACE-BEL 2008. De indeling van 2025 is een andere editie en wordt niet automatisch uit deze gegevens afgeleid. Voor uitleg over de classificatie kunt u de NACE-BEL 2008-referentie van Statbel raadplegen.
Verwante codes
- 10 — Vervaardiging van voedingsmiddelen
- 1061 — Vervaardiging van maalderijproducten
- 1062 — Vervaardiging van zetmeel en zetmeelproducten
Andere codes zoeken of bladeren per categorie, provincie of gemeente.
